Значително превишение на фините прахови частици във въздуха е отчетено снощи в село Катуница заради пожара, който вече четвърти ден тлее в депото за утайки край селото.

Това съобщи областният управител на Пловдив проф. Христина Янчева, която заедно с директора на пловдивската пожарна старши комисар Васил Димов и зам.-кмета по сигурност Ангел Славов са на мястото.

В 6 часа сутринта данните показват вече намаление на стойностите, но превантивните мерки, въведени от здравната инспекцията в Пловдив, остават в сила.

Те бяха взети на заседание на Кризисния щаб на Областна управа, който се събира вече няколко пъти, и включват затваряне на прозорците в пиковите часове на замърсяване, отмяна на занимания на открито и използване на маски при дълъг престой на открито, каза още областният управител на Пловдив.

Ситуацията е под контрол. Пожарникарите търсят решение за гасене на подземното тлеене, обясни старши комисар Васил Димов.
Зам.-кметът по сигурност на община Пловдив заяви, че се надява разследващите органи да си свършат работата по отношение на причините за последните пожари в депата около града.

Още по темата
- МВР Видин и РДПБЗН обявиха мерки за опазване на селскостопанската продукция - реколта 2026 г.
- Изисквания на властта доведоха до блокирани цистерни с мляко на границата. Мандри: Ще има фалити
- От 425 лева до 45 000 лева за едно и също лекарство! Разкрития на д-р Илко Семерджиев!
- Демерджиев: Набелязали сме мерки за установяване на водачи, които системно нарушават правилата за движение