България ще доставя електричество на Република Северна Македония до 31 март 2023 г. Това е договорено на срещата между българския служебен премиер Гълъб Донев и македонския министър-председател Димитър Ковачевски. За целта, от сряда работна група между двете страни ще уточнява на каква цена и при какви технически параметри ще стане възможно това.
Гълъб Донев: Откликнахме на апела за помощ от страна на РСМ за енергетиката
След срещата Донев изтъкна, че България традиционно е била и все още е енергиен лидер в региона, който да гарантира сигурността в сектора на Балканите.
Донев и Ковачевски са заявили също готовността си да работят последователно за задълбочаване на конструктивното сътрудничество във всички области от взаимен интерес, като ще се стремят да обхванат всички области, които включва Договора за добросъседство и сътрудничество.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Хаджигенов: Изглежда ми като логичен ход Кандев да участва в президентските избори!
- Хаджигенов: Нашият интерес е Европейският съюз, а не путинова Русия!
- Георгиев, „Възраждане“: На партията на Радев казваме: „ГЕРБ-2, здравей!“
- Георгиев, „Възраждане“: Нормално е руският патриарх да подкрепя войната в Украйна!