България е с най-голям ръст на продадените нови автомобили в ЕС през ноември, сочат данни на Асоциацията на производителите на автомобили в Европа (АСЕА).

През месеца у нас са продадени 3 567 нови коли спрямо 2 313 през същия месец на миналата година. Ръстът от 54.2 на сто ни поставя на челната позиция сред държавите от общността, като след нас по този показател са Кипър (+30.1%) и Гърция (+29.5%).
Справка на Darik Business Review показва, че през юни у нас са продадени рекордните 3 803 коли.
Подробности вижте тук: Darik Business Review.
Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- „Да, България” за Бюджет 2026: ПБ предлага рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
- Бюджет 2026: Поскъпват винетките и осигуровките!
- Финансовият министър Гълъб Донев представи Бюджет 2026 с дефицитът 5,7% от БВП
- Финансовият министър представя Бюджет 2026: Няма да отнемаме права и да намаляваме доходи!