Близо 120 ездачи от Украйна, Турция, Гърция, Румъния и най-много от България мериха сили в Световна купа по прескачане на препятствия – две звезди и квалификация за Игрите в Париж. Турнирът се провежда в с. Царацово и е за деца, юноши, девойки, мъже и жени.

120 състезатели премериха сили за Световната купа по конен спорт. Купата на „Краси” вдигна победителят Андреа Херк

Кулминацията на турнира, а именно Гран при за мъже и жени с височина на паркурите от 155 см, е с най-голям награден фонд и носи точки за ранглистата и за предстоящите Олимпийски игри във Франция. Купата на „Краси” вдигна победителят-Андреа Херк с кон Епсилон Де Рулар.

Румънският ездач показа истинско майсторство и класа, и заслужено спечели надпреварата. Втори и трети завършиха също състезатели от Румъния-Лука Руксандариу с Джанго Де Хус и съответно Йонут Урсаче с Вегас.

Бараж между шестима състезатели, които минаха основния паркур без наказателна точка определи носителя на титлата.

Антон Дацински с кон Караско остана на четвъртото място, заради по-слабо време. Пети завърши Ангелос Тулупис от Гърция с Kaнандило. Шести е Ивайло Бонев (България) с Йонас.