“Продължаваме промяната”-Демократична България (ПП-ДБ) поискаха среща с президента Румен Радев, за да “обсъдят актуалната политическа обстановка и възможностите за решаване на политическата криза”. Това съобщиха във фейсбук от ПП.
Настояването им идва, след като преди дни изненадващо се оказаха, че ПП-ДБ се превърнаха във втора политическа сила, след като вкупом 17 депутати от ДПС бяха изключени от съпредседателя на партията Делян Пеевски. Според конституцията сега държавният глава е длъжен да връчи втория проучвателен мандат за съставяне на правителство на втората политическа сила, т.е. на ПП-ДБ. Засега е известно, че в коалицията има разногласия относно възможността да се опита да се състави кабинет. Самият Румен Радев обяви, че ще връчи втория мандат през идната седмица без да конкретизира дата.

Още по темата
- Радев и Туск обсъдиха разширяването на двустранното икономическо партньорство
- Радев открои три стратегически области на възстановяването на Украйна
- Радев в Гданск: Необходими са общи усилия за прекратяване на войната в Украйна и възстановяването на страната
- ГЕРБ за бюджета: Тъжен, политическо лицемерие. Ще се извини ли Румен Радев?