Спартак Варна спечели двубоя от третия кръг на Втора лига. Соколите се наложиха с 1:0 над Янтра на своя стадион, съобщава официалният сайт на клуба. Те имаха пълно превъзходство като не позволиха на съперника да създаде нито едно голово положение. През цялото първо полувреме отборът на домакините доминираше над съперника. Във втората минута капитанът на соколите Виктор Митев излезе на добра стрелкова позиция, но ударът му не намери вратата. Малко след това Митев падна в наказателното поле, но главният съдия Станислав Тодоров бе категоричен, че няма основание да посочи бялата точка. В 11-ата минута Ахмед Ахмедов засече центриране отляво, но изстрелът му от движение попадна право в ръцете на Християн Василев .В 22-а мин гол на Спартак бе отменен поради отсъдена засада. В 53-ата минута Ангел Грънчов стреля с глава след центриране от ъглов удар, но изпрати топката встрани от целта. В 57-а мин Ахмед Ахмедов откри резултата след пробив и асистенция на Румен Руменов. В 68-ата минута “соколите” останаха с човек по-малко, след като Айвън Ангелов извърши нарушение срещу Ивайло Михайлов и получи директен червен картон.