Ветераните на Черно море спечелиха варненското дерби срещу Спартак след изпълнение на дузпи и се класираха за полуфиналите на републиканското първенство. Редовното време на двубоя, игран на стадион „Локомотив“, завърши 1:1.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Миро Коларов откри за „соколите“ след елегантен прехвърлящ удар, оставил без шансове Стоян Ставрев. Малко преди края на срещата пък Пламен Тимнев изравни с глава след центриране на Тошко Каменов от корнер. И двата отбора можеха да спечелят двубоя в последните минути. Първо Ели Маркес от „моряците“ проби по левия фланг, мина през няколко футболисти, стигна почти до гредата, но от там би леко и вратарят спаси. В заключителните секунди пък Николай Ненков-Касата от Спартак излезе сам срещу вратаря, но стреля над напречната греда.