Движението по два ремонтирани участъка на автомагистрала „Тракия“ ще бъде възстановено в петък – 26 юни, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“. Мярката има за цел да облекчи пътуването през активния летен сезон и да повиши безопасността по една от най-натоварените пътни артерии в страната.

От АПИ уточняват, че около 14:00 часа ще бъде отворен за движение обновеният участък в платното за Бургас между 33-ия и 39-ия километър на територията на Софийска област. Около 9:00 часа ще бъде възстановено и движението между 282-ия и 287-ия километър в област Ямбол, където се извършваха ремонтни дейности по фуги на мостово съоръжение.

Ремонтните дейности по АМ „Тракия“ продължават в област Стара Загора. Там се модернизира 21-километров участък в платното за София между 208-ия и 229-ия километър, като трафикът се осъществява двупосочно в платното за Бургас. Очаква се работата да приключи до 3 юли.

С цел по-леко движение през почивните дни от АПИ въвеждат временни ограничения за тежкотоварни автомобили над 12 тона по автомагистралите „Тракия“ и „Струма“, както и в участък от път I-1 през Кресненското дефиле. В района на Симитли ще бъде организирано реверсивно движение според интензивността на трафика.

От пътната агенция апелират шофьорите да спазват ограниченията за скорост, да не извършват рискови изпреварвания и да не използват аварийните ленти за по-бързо придвижване.