Във Видин се проведе официалната церемония по повод 22 септември – Деня на независимостта на България.
Областният управител г-жа Ани Арутянян и заместник областният управител г-жа Ирена Николова се поклониха пред паметта на родолюбивите водачи на българския народ, като поднесоха венец на паметника на Трети пехотен Бдински полк във Видин.
“Нека съхраняваме идеалите за свобода и независимост и винаги да тачим силата и доблестта на българския дух, пренасяйки ценния опит от славната история към достойното бъдеще!“, отбеляза г-жа Арутюнян.
С венци и цветя почитта си към светлата историческа дата изразиха представители на държавни, общински, културни и образователни институции и организации, политици, ученици и признателни граждани. Празничният ден завърши с поздрав на АНПТ „Дунав“.
Още по темата
- 14 читалища с 15 състава участват в събора за автентичен фолклор „Дунавски ритми“
- Община Видин призова гражданите да пазят новото имущество в Крайдунавския парк
- Дронове, 3D Mapping и светлинен спектакъл озаряват крепостта „Баба Вида“
- Ремонтът на близо 57 км от първокласния път I-1 Видин - Враца на територията на областите Видин, Монтана и Враца продължава да се изпълнява по график