Учителят Мирослав Павлов, преподавател на загиналия в трагичната катастрофа край Мездра Иван Стоичков, написа в социалната мрежа прочувствена публикация. В нея той казва, че е преподавал на загиналия единадесетокласник и че иска децата в училище, а не техните ангели.
В катастрофа вчера загубиха живота си Иван Стоичков и приятелката му Йоана, които бяха челно ударени от младеж с кола "БМВ", със стаж зад волана 5 месеца.
Павлов е написал: "Най-страшното в едно училище е тишината! Тишината в класната стая, тишината в коридора, сълзите в учителската стая, съучениците с черни фланелки! Не пожелавам на никого да види това, което видях аз днес - майката на Иван, която го чакаше да се прибере, беше рано сутринта на мястото на инцидента. След това влязох в училище, то не беше моето училище - онова веселото, шумното. Боже мой, един миг обръща вселената ни! Работят от рано сутринта психолози с учениците, но аз зная най-страшното: този чин с двата карамфила ще остане празен завинаги, а на него до вчера се чертаеха мечти за бъдещето. Ние учителите сме готови да говорим за бъдещето с учениците ни, с нашите деца, но никога не сме готови да говорим в минало време за тях. Сбогом, Иване!
Аз искам учениците си в училище,а не техните ангели!", се казва в поста на Мирослав Павлов.
В Мездра обявиха 3-дневен траур в памет на двете деца, загинали при пътния инцидент. Пред стадиона във Враца има траурен кът за съболезнования към погубения живот на двамата младежи, които са били членове на фен клуба на "Ботев Враца завинаги".
Още по темата
- Шофьорът, помел тийнейджъри край Мездра, бил с книжка от януари
- Община Мездра ще кандидатства с проект в подкрепа за уязвими и маргинализирани общности
- Двама младежи загубиха живота си след тежка катастрофа във врачанско вчера
- Община Мездра обявява тридневен траур в памет на двамата младежи, загинали при катастрофа