Неадекватните действия на институциите, във връзка с обгазяването на Пловдив, са престъпни, заяви от трибуната на парламента пловдивският депутат от ПП-ДБ Стою Стоев, който се обърна директно и към министър-председателя Димитър Главчев.
„Държавната власт я няма. РИОСВ, РЗИ не вдигат телефоните си. Фините прахови частици във въздуха в града са 22 пъти над нормата“, обясни Стоев.
По думите на народния представител кметовете и представителите на местната власт също нямат нужната информация. След подадения сигнал от депутатите, дежурните на телефон 112 отговорили, че „гражданите могат да се информират достатъчно от интернет“.
Премиерът Димитър Главчев е разбрал за проблема с обгазяването на Пловдив тази сутрин и е обещал наказания за служителите на телефон 112.

Още по темата
- Голям пожар край бившите казарми в Ямбол (СНИМКИ)
- Майонеза „Краси“ получи отличието „Любима марка“ за десети път
- Демерджиев: Ако АПИ не вземе мерки за катастрофата край Ямбол, ще сезираме прокуратурата за престъпно бездействие
- Младеж на електрическа тротинетка нападна баща с тримесечно бебе край Гребната база в Пловдив