Гръцкият интерконектор вече е готов и може да се пусне в експлоатация, обяви в Министерския съвет служебният регионален министър Иван Шишков.
Той подчерта, че от още ден първи след встъпването си в длъжност са започнали разговори със строителите, така че да се компенсират и минималните забавяния.
Газовият интерконектор с Гърция получи Акт 16
По думите му към днешна дата интерконекторът вече има разрешение за ползване от страна на България и Гърция.
Шишков акцентира и на парите за общините, като уточни, че е провел среща с Националното сдружение на общините в Република България, след която са били изготвени съответните критерии за получаване на финансиране.
Официално: Интерконекторът Гърция-България ще бъде открит на 1 октомври
Министърът обясни, че всяка община по неин избор ще има право на средства за един проект. Изключение са прави само за Карлово заради наводнението след проливните дъждове в началото на месеца. Там са предложени два проекта – за пътищата от общинската мрежа и за ВиК обектите под нея.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Шишков иска проверки на мантинелите на магистралите
- Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
- КС отхвърли решението на парламента за присъединяването на България към „Съвета за мир“ на Тръмп
- Шишков: Незаконният град във Варна трябва да бъде съборен със заповед на кмета