50 млрд. лв. ще влязат в българската икономика до няколко години. Това съобщи вицепремиерът и министър на околната среда и водите Борислав Сандов по време на кръглата маса на „Държавни политики и устойчив бизнес“, провела се в Областна управа в Пловдив.
Министър Сандов обясни, че това ще се случи чрез редица финансови инструменти - европейското финансиране по оперативните програми, Националния план за възстановяване и Фонда за справедлив преход.
„Опазването на природата и целите за декарбонизация не са пречка за бизнеса. Дори напротив, това е възможност за иновативни решения и за висока ресурсна ефективност. Екологичните практики са основа за устойчив бизнес модел, който създава множество икономически предимства за дружествата“, изтъкна той.
Вицепремиерът подчерта, че това е първата от поредица срещи с инвеститорите у нас, която цели да се обсъди устойчивото развитие, преминаването към зелена енергия и представянето на успешни проекти на фирмите.
Още по темата
- Обвиниха 17-годишния с тротинетка, ритнал баща с детска количка (ВИДЕО)
- Майонеза „Краси“ получи отличието „Любима марка“ за десети път
- Младеж на електрическа тротинетка нападна баща с тримесечно бебе край Гребната база в Пловдив
- Холивудската ни звезда Мария Бакалова аплодира българските тенисисти в Пловдив