Американските самолети ще напуснат Летище „Васил Левски“ до края на юни. Правителството е в регулярен диалог с американската страна, съобщи премиерът Румен Радев в началото на редовното правителствено заседание.
Радев подчерта, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността и ключов партньор в енергетиката, икономиката, високите технологии и изкуствения интелект. Правителството ще продължи да работи за задълбочаване на това наше партньорство, увери министър-председателят.
На 29 май правителството прие решение за удължаване до 30 юни 2026 г. на срока на пребиваване на самолетите в България.
Още по темата
- Кабинетът слага таван на заплатите за част от ръководствата на държавни предприятия и контролни органи
- Възраждане: Санкциите срещу Русия ни струват десетки милиарди
- Румен Радев: Всички, които докараха дефицита до 7,5%, сега имат претенции да го направим 3%
- Бюджет 2026: Ще успее ли кабинетът „Радев“ да напълни дупката в хазната