Вместо да внасяме предложението, ние решихме да поддържаме партиите в парламента с техническа експертиза и с всички анализи, които сме направили, заяви по-късно на брифинг министърът на енергетиката Росен Христов. Той е категоричен, че режим на тока няма да има. Според него в момента няма нужда от две тарифи.
МЕ няма да внася предложение за двойна тарифа на тока за битовите потребители
По-рано от пресцентъра на Министерството на енергетиката съобщиха, че МЕ отчита, че на базата на постигнатите успехи в гарантиране на надеждната работа на енергийната система и двойното намаляване на цената на газа, не се налага въвеждане на двойни тарифи на тока.
Росен Христов: Потребителите да имат еднакви сметки за ток, парно и газ
Служебното правителство категорично няма да извежда битовите потребители на свободния пазар на електрическа енергия. България е третият нетен износител на електрическа енергия в Европа и няма да допуснем българите да се товарят с непосилни сметки за ток.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- България ще наложи вето на новия пакет санкции срещу Русия
- Радев: Няма да допуснем санкции срещу Русия, които да рефлектират върху българската икономика
- Външният министър: България не подкрепя част от санкциите срещу Русия
- Хакан Фидан е в София: Дадени са инструкции за разрешаване на въпроса за договора с „Боташ“