Децата и преподавателите от ЧОУ „Мария Монтесори“ се въодушевиха от идеята да имат свое „Ръкавичено дърво“. В серия от занимания “Приказки и плетки с баба” те изработиха шалчета и ръкавички, които да закачат на дръвчето и поканиха своите приятели от ЦСОП „Д-р Петър Берон“, за да споделят с тях топлината на празника. 

Ръкавиченото дръвче е част от коледната композиция, която ще бъде разположена в близост до входа на училището. Заповядайте, за да си направите снимка, а ако Ви е студено, огледайте се – скътани в клоните може да откриете чифт топли ръкавици.

В някои държави 6 декември е отбелязан в календара като Национален ден на ръкавиченото дърво ( National Mitten Tree Day). Има много теории за историята на този празник. Едни твърдят, че той датира още от Х век, а други смятат, че е свързан с идеята на група учители да приучат децата към милосърдие и да добавят човеколюбиви инициативи към коледния месец – декември. Забавната извънкласна дейност провокира писателката Кандис Кристиансен да създаде детска книжка със заглавие „Дървото с ръкавиците“. Сюжетът е свързан с възрастна жена, на която и липсват порасналите и вече деца. В един студен зимен ден, дамата вижда няколко деца, чакащи на спирката на училищния автобус. Жената забелязва, че децата искат да играят в снега, но не могат, защото нямат ръкавици, за да предпазят ръцете си. Когато се прибира у дома, тя изплита пълна кошница с ръкавици и ги закача на едно дърво близо до автобусната спирка. Жената продължава да плете ръкавици за децата от своя град. Тази книга продължава да вдъхновява и днес милиони хора по света и да ги учи на  за доброта.