Приемаме го като негативен знак от президента, каза Радостин Василев от „Морал, единство, чест“ (МЕЧ) за връчването на третия мандат на „Алианс за права и свободи“(АПС).
От прессекретариата на държавния глава съобщиха, че държавният глава ще възложи утре на парламентарната група на АПС да посочи кандидат за министър-председател.
По думите на Радостин Василев АПС няма електорална тежест и най-вероятно няма да присъства в следващия парламент. Смятаме, че останките от тази партия в момента са нанесли непоправими вреди на българската държава и с нищо не се различават от хората на Делян Пеевски, каза още лидерът на МЕЧ.

„Всичко друго би било прието по-приемливо. Алианса участва във формирането на това мнозинство. На практика те бяха легитимацията за това да се твърди, че Пеевски не участва във властта“, обясни той.
Василев допълни, че от гледна точка на търсенето на най-безобиден субект за връчването на мандата, може би действието на президента е оправдано. Доган е вреден за българската държава и трябва да бъде арестуван, посочи още Василев.
Още по темата
- Арест край нощен клуб в Созопол: Откриха стотици флакони райски газ и дрога (СНИМКИ)
- Задържаха българин за схема за подкуп от 100 000 евро в Румъния
- Пуснаха под домашен арест Стоян Колев
- Фенове на Стоян Колев направиха демонстрация в защита на тиктокъра, хванат да кара под въздействието на наркотици