Апелативната прокуратура в Пловдив ще внесе протест срещу наложеното условно наказание на полицая, причинил катастрофа в пазарджишкото село Братаница през лятото на миналата година със загинало 8-годишно момиченце. Бившият вече служител на МВР тогава е блъснал със служебна кола малката Моника, която пресичала с братчето си към магазин, за да си купят сладолед. Детето е загинало на място.
Апелативният съд в Пловдив е изменил присъдата, дадена от окръжните магистрати в Пазарджик, като е намалил наказанието от 4 години и 8 месеца на 3 години. Освен това е отложил изпълнението му с изпитателен срок от 4 години.
Срокът за обжалване на решението на Апелативния съд е 15-дневен. В рамките на този срок Апелативната прокуратура ще изготви протест пред ВКС срещу решението.
Още по темата
- Кола се обърна в коритото на река Смядовска, шофьорът бил без книжка
- Шофьор без книжка и моторист пострадаха при две катастрофи в Разградско
- Бащата на Сияна: Иде ми да си изровя детето с ковчега от земята и да не стъпя повече в България!
- Бащата на Сияна: Боби, детето, загинало на АМ „Тракия“, е племенник на мой приятел!