“Хубаво е Борисов окончателно да свали Ахмед Доган от гърба си, да се освободи от комплексите си и да бъде лидер на първата партия и да носи тази отговорност с достойнство”. Такава препоръка направи председателят на “ДПС-Ново начало” Делян Пеевски към експремиера Бойко Борисов.
Коментарът на санкционирания по “Магнитски” политик дойде, след като по-рано лидерът на ГЕРБ заяви, че ултимативният тон на Пеевски “дразни и създава проблем на ГЕРБ”, както и че “ще остави да му се катерят по гърба, докато влезем в еврозоната”.
Пеевски даде и още един съвет на Борисов.
“Борисов ще го посъветвам да се занимае с неговата партия, да не се занимава с моята партия. С моята партия се занимавам аз. Ултиматумите явно му ги поставя Ахмед Доган - ако иска да ги изпълнява и да се навежда, ако иска да не го прави, негово е решението”, коментира той.
Лидерът на “ДПС-Ново начало” отрече да има напрежение между него и Борисов като посочи, че отношенията им били на лидери на две партии.
“Не сме се събрали с него да се обичаме или да не се обичаме, а трябва да работим за хората. Ако той работи за хората, ще подкрепям кабинета, който е на ГЕРБ,” добави още Пеевски.

Още по темата
- Милен Керемедчиев - Има ли шанс за мир в Иран и Украйна?
- Петров, ПБ: В момента не водим преговори с нито една политическа сила за избор на нов ВСС!
- Петров, „Прогресивна България“: Министерството на здравеопазването хвърли бомбата!
- Петров, „Прогресивна България“: Санкциите срещу Русия не допринесоха за мир в Украйна!
