Бързата реакция на Общината предотврати по-сериозни затруднения за движението, след като общински камери заснеха шофьор на бетоновоз, който нерегламентирано изсипва бетон върху част от платното на ул. „6-и септември“ в Сливен.
За инцидента е подаден сигнал от гражданин, станал свидетел на нарушението. Благодарение на своевременното му съдействие и видеозаписите от системата за наблюдение, са предприети незабавни действия за установяване на нарушителя. На място са изпратени екипи на Общинско предприятие „Озеленяване и гробищни паркове“, които започнаха почистване на засегнатия участък. В дейностите активно съдействат и органите на реда.
От Общината подчертават, че няма да толерират действия, които замърсяват градската среда и създават риск за безопасността на гражданите. Контролът чрез системите за видеонаблюдение продължава, а при установяване на нарушения, ще бъдат предприемани необходимите мерки, съгласно закона.