Нефтохимик спечели последния си мач в АОГ Бургас срещу Ропотамо с 2-1 и завърши първенството с шампионската титла. "Зелените" доминираха през целия мач, но двата гола паднаха едва пред второто полувреме. Точни бяха Пламен Николов и Алекс Попов. Гостите отбелязаха от дузпа в последните минути на мача.

Нефтохимик е шампион на АОГ БургасНефтохимик е шампион на АОГ Бургас

След срещата се състоя официалната церемония по награждаването на шампионите от Нефтохимик. Медалите и купата връчи председателят на ОС на БФС Бургас Димитър Костов. Наградата на привържениците за най-добър футболист за сезона отиде при капитана Светослав Славов. Той спечели най-много гласове в анкетата сред феновете на отбора.

Нефтохимик е шампион на АОГ Бургас
Нефтохимик завършва сезона като безапелационен победител с 20 спечелени мача и едва две равни срещи. Голова разлика на отбора е 70-9. В следващите дни ще стане ясна програмата за баражите за влизане в Трета лига, като съперници на Нефтохимик ще бъдат останалите победители в АОГ на Югоизточна България.Нефтохимик е шампион на АОГ Бургас