За втори път в рамките на пет дни НАСА отложи изстрелването на най-мощната ракета към Луната „Артемис 1“, предаде Ройтерс.
Съботният полет трябваше да се състои днес в 21,17 часа българско време. Технически проблем обаче провали плановете, тъй като бе открито изтичане на гориво от шахтата на двигателя и то не бе овладяно.
„Артемис 1“ отново има технически проблем
Екипът, който се занимава с изтрелването, е препоръчал то да не се състои.
Най-мощната ракета в света се очаква да изведе капсула в орбита около Луната. НАСА се надява да изпрати четирима астронавти в орбита около Луната през 2024 г. и най-рано през 2025 г. екипаж да кацне на повърхността й.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Скъпа, опасна и безполезна. Американски учени разгромиха ядрената "ракета-чудо" на Путин
- Русия отрeче да е нанесла удар по манастир в Киев, приписа щетите на американска ракета „Пейтриът”
- Дяволът, но и астронавтите на NASA носят Prada
- Ракетата "Ню Глен" на американската компания "Блу Ориджин" експлодира на стартовата площадка