И днес продължава да изплува мазут на плажовете по Южното Черноморие. Сигналите до екоинспекцията в Бургас за последните четири дни надхвърлят 40. Нефтени петна са се появили отново и на плаж "Бутамята" край Синеморец, пише БНТ.
От Морска администрация заявиха, че осъществяват постоянен контрол в българските морски пространства и следят за замърсявания от плавателни съдове. Но напомниха, че такива не са установени, а става въпрос за стари отлагания от нефтопродукти, които през последните дни силното вълнение е изхвърлило на брега.
Подчертават, че е невъзможно да бъде установен конкретен източник или плавателен съд, отговорен за замърсяването, тъй се касае за остатъчни вещества от неизвестен период.
Още по темата
- КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
- Прокуратурата установи нарушения при отдаване на общински терени край морски плаж
- В Хавана избухнаха протести заради енергийната криза, Куба свърши запасите си от гориво
- Куба остана напълно без дизел и мазут заради американската петролна блокада