Трети Национален турнир по тенис на маса за купата на Община Враца  се проведе  в два поредни дни (27 и 28 август), като срещите се играха в спортната зала на ППМГ „Акад. Иван Ценов“.

Програмата включваше турнир за ветерани над 60 години, състезание за любители и картотекирани към БФТМ, както и надпревара за кадети във възрастови категории до 15 и до 19 години. Тази година, участниците в турнира са 80.

Спортната проява се организира от клуб по тенис на маса „Бобата“, съвместно с Община Враца.

Повече от 70 състезатели по тенис на маса от цялата страна се включиха в третия национален турнир за купата на Община Враца и клуб "Бобата", който се проведе през уикенда. "Участниците се надпреварваха в пет отделни категории - открит турнир, такъв за любители, за кадети до 15 години, за юноши до 19 години и за ветерани над 60 години" - коментира треньорът в клуб "Бобата" и трикратен шампион на България Детелина Михайлова. "Състезанието беше на много високо ниво, като имахме национални състезатели и такива от Висшата лига на България", каза още тя.

Откритият турнир бе спечелен от Ивайло Косев от Плевен, който на финала победи много трудно Пламен Върбанов от Враца с 3:2. Пламен Върбанов е най-силният врачански състезател в момента, като има записани срещи за националния отбор през тази година. Само преди два месеца той стана и студентски шампион на България. Третото място в надпреварата си разделиха Даниел Гайбакян от Русе и Цветан Гелев от София.

В турнира за некартотекирани състезатели купата отиде при Божидар Кантутис от София, който също победи много трудно с 3:2 Александър Димитров от Плевен. Бронзовите медали отидоха при Павлин Филев от Плевен и Петко Петков от Враца. Последният пък се оказа най-добър сред ветераните като победи на финала Цветан Русалийски, също от Враца.

Победител при юношите и кадетите стана Даниел Димитров от Луковит, като той и в двата финала надделя над Преслав Николов от Видин. Бронзов медал при кадетите взе Дарислав Кръстев от клуб "Бобата" - Враца, който показва голямо израстване в последните месеци и печели поредно отличие. Другото трето място в надпреварата до 15 години взе Красен Савов от Плевен. При юношите третите места отидоха при представители на клуба по тенис на маса от Роман - Теодора Богданова и Велислав Христов.

Отлично впечатление направи с играта си Катерина Салкина от клуб "Бобата" Враца, която въпреки, че е само на девет години спечели Б турнира при юношите и зае деветото място в състезанието и се класира на 5-8 място при 15 годишните. "Добре се представиха още и Траян Георгиев, който е само на шест години, но записа две победи в състезанието при 15 годишните. Той спечели и медал за най-атрактивен състезател. Дебют в състезанията направи и Деница Евгениева, която е само на седем години", коментира още Детелина Михайлова.

Медалът за най-дълголетен състезател отиде при Цветан Русалийски от Враца, който на 76 години продължава да е от много силните състезатели във Враца.

Гости на турнира бяха г-жа Мария Георгиева - старши експерт към ММС за областите Враца, Видин и Монтана, както и г-н Георги Велчев от спортен отдел на Община Враца, който поднесе поздравително писмо от кмета на града г-н Калин Каменов.

Клуб по тенис на маса "Бобата" Враца провежда тренировките си за деца всеки ден в залата си, която се намира в общежитието на Механотехникума. Също там се състоят и редовните турнири по тенис на маса, в които могат да се включат всички желаещи.