Художникът Михаил Лалов гостува в Бургаската художествена галерия със своята изложба „Тя и никоя друга“. Така авторът отбелязва 40 години от своя професионален път точно през 2022-ра, в която чества и личен юбилей. Платната, които ще бъдат изложени на 11 май на първия етаж на бившата Синагога, са резултат от последните търсения на маестрото.
Той обяснява заглавието на експозицията така: „Тя е картината, цвят, щрих, емоция, дори музиката, която слушам, когато работя в ателието. Тя е животът, любовта и семейството. Тя е вечната муза и вечното изкуство. Тя е търсенето, откритието, началото на платното, дори подписът под него, с което гарантираш, че това си ти и светът, който е създаден.“

Михаил Лалов е роден на 14 юли 1952 година в София. От 1979 година има над 40 изложби у нас и в чужбина. Негови картини са собственост на Националната художествена галерия, фондация „Ротко“, различни сбирки в страната и частни колекции в цял свят.
Още по темата
- 18 фотографски истории за хората, които ни дават сила, оживяват утре в София
- Показват втора част от съвместна изложба на Силвия Петкова и Теодор Вешин в Община Мездра
- Благотворителен базар в подкрепа на деца с различни образователни потребности се проведе в Монтана
- Изложба с кауза във Враца: „Ръка, водена от чувства“