Кюстендилската лекоатлетка и маратонец Боряна Попова- Цветкова е първенец на Випуск 2022 на факултета по Педагогика на Югозападния университет „Неофит Рилски“ в Благоевград.

Тя завърши специалност „Физическо възпитание и спорт“ с успех 5, 83 от семестриалните изпити и 6,00 от държавните изпити. Дипломата й връчи зам.- ректорът доц. Д- р Иванка Станкова.

Боряна Попова – Цветкова е победител от състезанието Осогово рън 2022, на 40км, печелила е полумаратоните в София и Пловдив, спечели първо място на Spring 360, 12  часово бягане със направени 105 км!

Кюстендилската лекоатлетка- маратонец и първенец на випуска по Педагогика на ЮЗУ – Благоевград е майка на три деца. Зад успехите й стоят треньорът по лека атлетика  Константин Сотиров, който бе гост на дипломирането  и съпругът й Христо Цветков, бивш състезател по лека атлетика.