"Между 600 и 700 милиона лева допълнително ще искат от КНСБ за разходи за заплати в различни сектори в бюджета за 2024 г." Това, заяви президентът на Конфедеацията Пламен Димитров.

По думите му увеличението на заплатите на педагозите не е както трябва като няма и заложени средства за увеличение на възнаграждението във висшето образование.

От КНСБ очакват допълнителни средства и в здравеопазването, земеделието и транспорта. Димитров оцени бюджета като напрегнат, но изпълним.
Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Димитров, ДБ: Румен Радев се нареди веднага след Жан Виденов по размер на дефицита!
- Димитров, ДБ: „Прогресивна България“ продължава да обикаля с ненаписано домашно!
- Димитров, ДБ: 75 000 души в България получават пенсия и са на работа в държавния сектор!
- Димитров, ДБ: Следващата заплаха, която вече надвисва над България, е вдигане на данъците!