Александър Стефанов спечели бронзов медал на силния международен турнир "Хърватия open", Риека- 23/25.09.22г. В категория 68кг.- младежи, кумите. В неговата категория бяха заявени 37 състезатели и той изигра 5 срещи.
-  1 кръг- победа срещу Италия.
- 2 кръг- загуба от Италия, на съдийско решение.
- първи репешаж- победа срещу Унгария.
- втори репршаж- победа срещу Хърватия.
- в третия репешаж и срещата за бронзовия медал- победа срещу Словения.

По същото време Тодор Настев, заедно с треньора Борислав Иванов, участваха в ранкинг турнира и турнир от Световните серии по карате за мъже и жени- "Серия А"- Турция, Кочаели. Там той спечели първия кръг срещу Австралия и загуби във втория кръг от Турция. В неговата категория- 60кг.-  мъже- кумите, бяха заявени 99 състезатели.

"Много силно представяне на Александър, със спечеления бронзов медал затвърждава добрата форма в която навлиза.  И добри контролни срещи и за двамата състезатели. Подготовката продължава усилено за Световното първенство в края на октомври в Турция. Навлизат и двамата в все по-добра спортна форма",заяви Борислав Иванов- Председател и Главен Треньор СК"Дарис".