Архитектурната забележителност и един от символите на Хасково - камбанарията на хълма Ямача над града ще бъде осветена в оранжево за 16 дни в подкрепа на борбата срещу насилието над жени, съобщиха от общинския пресцентър. Прожекторите, които насочват лъчи към обекта, ще бъдат с оранжеви филтри от утре вечерта. Така община Хасково ще подкрепи инициативата на ООН и Интернешънъл Инър Уийл, представляван от Инър Уийл клуб - Хасково ORANGE THE WORLD и ще засвидетелства своя знак на съпричастност.

От общината припомнят, че всяка година кампанията се фокусира върху конкретна тема в подкрепа на глобалната кампания. Тази година тя е „Заедно ще сложим край на дигиталното насилие срещу всички жени и момичета“.

Близо 30-метровата камбанария бе построена през 2010 година. От тогава тя редовно е осветявана в различни цветове по различни поводи и каузи. Последно камбанарията грейна в синьо на 20 ноември в подкрепа на кампанията "Бъди смел, бъди добър" срещу насилието над и между деца.
Още по темата
- Заради насилие над неподвижна жена с деменция: Арестуваха болногледачка в Плевен
- Шофьор се заби в електрическо табло в центъра на Хасково
- Досъдебно производство срещу 49-годишен мъж за проява на домашно насилие
- Служители от Районно управление – Монтана работят по случай за нанасяне на телесна повреда в условията на домашно насилие на 5-годишно дете от врачанско село