“Всичко е изнесено, всички кабинети са празни и най-важното - кабинетът на почетния председател Ахмед Доган е буквално "изтърбушен". Цялата документация, където досега се е съхранявала документация за история на партията, я няма никъде. Това е много притеснително”. Така съпредседателят на ДПС Джевдет Чакъров коментира какво са заварили заедно с членове и симпатизанти на Движението, симпатизиращи на почетния председател Ахмед Доган в конфликта му с другия съпредседател Делян Пеевски, навлизане в централата на партията в столицата.

В петък групата от депутати и представители на ДПС направиха кратко шествие до централата, скандирайки “ДПС без Пеевски” и я “взломиха” с отвертка в присъствието на адвокат и полиция. Седалището на Движението е затворено от известно време поради ремонт. Според симпатизантите на партията около Доган обаче, това е претекст, за да се държат структурите на ДПС настрана от ръководството, лоялно на Доган.
След проникването в сградата, Джевдет Чакъров съобщи, че от централата на партията липсват документи и състоянието на помещенията са в окаяно състояние.

Още по темата
- ДПС: В отлично политическо здраве сме, оставаме незаобиколим фактор
- Ивелин Михайлов за руския патриарх: Не трябва да намесваме вярата в политическите борби!
- Ивелин Михайлов: Прокуратурата и съдът се управляват от Прокопиев, Пеевски и Борисов!
- Ивелин Михайлов: Винаги на първо място съм слагал ползата за обществото!