Ако има заговор за дестабилизация, той е между Делян Пеевски, президента Румен Радев с ролята на „Възраждане". Така Ивайло Мирчев от ПП-ДБ коментира случващото се на политическата сцена у нас след решението на Конституционния съд, което пренареди мандатите в парламента и вкара “Величие” в Народното събрание.
Мирчев припомни и че до неотдавна лидерът на „ДПС-Ново начало" Делян Пеевски „излизаше пред президентството с високо вдигната ръчичка като малко момченце с един много особен фалцетен глас и крещеше „Мистър Кеш“.
„Вече няма „Мистър Кеш", вече Румен Радев и Делян Пеевски работят в тандем с подкрепата на „Възраждане", каза той и уточни, че целта е България да не влезе в еврозоната и да остане в сивата сфера на влияние на Русия.
По-рано за заговор между президента и Конституционния съд заговори лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Пеевски пък обясни, че няма да позволи България да бъде разрушена.
Още по темата
- „Възраждане“: Българите ще плащат 30% повече за винетки от румънците
- Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на Държавна сигурност не трябва да бъде заличена
- Ивайло Мирчев: Настояваме финансовият министър да изтегли и преработи бюджета до 3% дефицит
- Цончо Ганев: Радев опитва да се хареса и на брюкселските началници, и на Русия!