"Управляващите политически сили са изнасилили правото, несъобразявайки се с решение на Конституционния съд, правейки се, че такова решение няма". Това коментира пред Дарик адвокатът от инициативата „Правосъдие за всеки“ Емил Георгиев. Думите му идват по повод решението на Народното събрание, в което е записано, че новите съдии трябва да бъдат избрани за девет години вместо за седем.

Според Георгиев депутатите, както са приели това решение, така могат да го отменят. Той посочи, че изборът на Десислава Атанасова е изключително проблематичен и за първи път се организира протест срещу избора на конституционни съдии.
Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Радев: Не искам да намесваме църквата в политиката, но и политиката да не навлиза в религията
- Панев, ДБ: Руският патриарх е ченге, той какъв патриарх е?
- Панев, ДБ: Рекордната подкрепа към кабинета „Радев“ беше допреди няколко седмици!
- Панев, ДБ: Бюджетът на Радев е по-лош от бюджета на модела „Борисов-Пеевски“!