Дворно куче нападна и ухапа 11-годишно дете в Лом.
На 31.03.2022 г. в 17:46 ч. в ОДЧ на РУ Лом е получен сигнал от 40-годишен ломски жител, който съобщил, че около 17:30 ч. на същия ден 11-годишната му дъщеря е била нападната и ухапана от дворно куче, докато преминавала покрай частен имот на ул. "Хаджи Димитър" в гр. Лом, обитаван от 60-годишен местен жител.
Кучето било вързано с повод, позволяващ му да премине през незатворената дворна врата и да има достъп до района на тротоара, където се е движело момичето.
Бездомно куче нахапа дете в Морската градина във Варна
Детето получило нараняване от ухапването в областта на лявото бедро. Пострадалото момиче е прегледано в МБАЛ Лом и е насочено за домашно лечение, без опасност за живота.
Случаят е докладван на дежурен прокурор при Районна прокуратура Монтана, ТО-Лом.
Образувана е преписка.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Блъснаха мъж с куче в Несебър
- Служители от Районно управление – Вършец изясняват случай, при който улично куче захапало мъж
- Районна прокуратура – Монтана предаде на съд обвиняем за причиняване на смъртта на куче по особено мъчителен начин и с особена жестокост
- Районна прокуратура – Монтана предаде на съд обвиняем за причиняване на смъртта на куче по особено мъчителен начин и с особена жестокост