През отворен прозорец двама души са бутнали спирачката на трамвая, който дерайлира тази сутрин.
Вратата на превозното средство е била затворена от ватмана, но той е забравил отворен прозореца. Докато ватманът бил за кафе, двама души бутнали спирачката от прозореца и трамваят тръгнал.
Това става ясно от видео, което обаче не е с достатъчно добро качество, че да се видят лицата на виновниците.
Те не са се качвали и не са се возили в мотрисата, затова и липсват показания някой да е карал трамвая.
Разследването по случая продължава.
По случая има задържани, до тях се е стигнало не само чрез видеото.
Кметът на София Васил Терзиев разпореди незабавна проверка по случая.
Още по темата
- Възстановено е движението в посока София по АМ „Тракия“ след тежката катастрофа с три жертви
- Тежката катастрофа на АМ „Тракия“: Загиналите деца са таланти от школата на футболния Славия
- Тежка катастрофа по пътя Айтос-Карнобат, две жени са загинали
- 18-годишен е с опасност за живота след катастрофа в Русе