Служебното правителство завари държава на пауза, в която връзките между институциите бяха прекъснати. Това заяви премиерът Гълъб Донев в началото на откритото заседание на Министерския съвет, на което кабинетът прави отчет на дейността си. Донев припомни, че при встъпването в длъжност на правителството на 2 август 2022 е обещал, че с екипа му няма да са Б отбор в управлението на държавата. Премиерът отбеляза, че това е най-дълго управлявалото временно правителство.
Нагласите за третия мандат - по-скоро скептични
„Според мнозина отговорността на служебното правителство се изчерпва само с организацията и провеждането на изборите, ще добавя – и не само. Сега е моментът да припомним, че нашият кабинет се справи отлично с изборите на 2 октомври 2022“, каза Гълъб Донев.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Гълъб Донев: Най-кресливи са тези, които с политиките си доведоха до този дефицит
- Хаджигенов: Изглежда ми като логичен ход Кандев да участва в президентските избори!
- Хаджигенов: Нашият интерес е Европейският съюз, а не путинова Русия!
- Георгиев, „Възраждане“: На партията на Радев казваме: „ГЕРБ-2, здравей!“