Актрисата Диана Димитрова съобщи, че е изпълнила заявеното след участието си в кулинарното риалити "Hell's Kitchen" и е завела дело срещу колежката си Рая Пеева за обида и клевета.

Още след напускането на предаването звездата от сериала „Откраднат живот“ заяви, че ще потърси правата си по съдебен ред. По думите ѝ решението е продиктувано не само от случилото се с нея, но и от преживения стрес за близките ѝ, които са станали свидетели на отношенията между двете в ефир.

„Днес заведох първото си дело, както и бях заявила, че ще направя. Въпреки появилите се публикации, никога не съм казвала, че се отказвам. Напуснах Hell’s Kitchen след самономинация, защото избрах себе си, спокойствието си и предстоящата си изложба.

Вярвам, че всеки носи отговорност за думите, които изрича, и за поведението, което демонстрира публично. Аз съм добър и търпелив човек. Никога не съм смятала, че едно телевизионно състезание е причина да губя самообладание. Както бях казала, не спасяваме животи в „Пирогов“. Но когато бъдат прекрачени границите на елементарното уважение, избирам да реагирам по законов ред.

Търпението никога не е означавало слабост. Да бъдеш търпелив не означава да нямаш граници. В житейски план съм доказала най-вече пред себе си колко сила, воля и устойчивост нося в себе си. Защото понякога най-тихите и най-търпеливите хора са и най-решителните. Благодаря ви за подкрепата“, написа Димитрова в социалните мрежи.

Предстои да стане ясно дали други участници в предаването, сред които Нора Недкова и Чикагото, ще дадат показания или публично ще подкрепят актрисата, след като по време на шоуто заявиха, че застават зад нея.