Жндармерия остава на граничен пункт „Капитан Андреево", за да поддържа обществения ред. Заради напрежение между частната фирма „Евролаб 2011” и инспекторите на Агенцията по храните, три дни преминаването на товарни камиони с храни бе блокирано, а на пункта се събраха над 500 камиона.
Изявление на Иван ДемерджиевИзявление на Иван Демерджиев
Posted by Darik.bg on Sunday, August 7, 2022
Жандармерията ще остане колкото е необходимо, заяви служебният вътрешен министър Иван Демерджиев, който инспектира работата на пункта. Той увери, че "Капитан Андреево" вече функционира нормално и струпалите се камиони се обработват.
МЗ ще иска ВАС да тълкува определенето за връщането на "Евролаб 2011"
Българската агенцията по безопасност на храните и частната фирма "Евролаб 2011" спорят за това кой трябва да осъществява контрола върху внасяните стоки. Преди дни Агенцията по храните пое всички дейности по фитосанитарния контрол.
Тя взе и дейностите по разтоварване и товарене на ТИР-овете, подлежащи на проби, като разшири дейността си. След намесата на жандармерия затрудненият в последните дни трафик е възстановен и камионите вече се обработват, заяви служебният вътрешен министър.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Демерджиев: Разследването по казуса „Баба Алино“ продължава да разкрива нови данни за корупционни практики и участие на общински служители
- 25 арестувани при акцията във Варна, петима от тях - общински служители
- Хванаха боен арсенал в камион на „Капитан Андреево“
- 73 пистолета открити в кола на границата при „Капитан Андреево“