До 15% ще стигне инфлацията в България в следващите 3-4 месеца. Това прогнозира бившият финансов министър Симеон Дянков в предаването „РеАктивно“ по Дарик Радио.
Според Дянков това означава, че имаме най-високата инфлация от близо 25 години насам.
ДБ с предложения за овладяване на инфлацията
По думите му вина за тази инфлация има и българското правителство, като поне 5% от сегашните нива се дължат на грешни политики.
Според Дянков данък добавена стойност не бива да се намалява, а напротив – да се вдига, за да се намали потреблението, защото именно то вдига инфлацията.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Хаджигенов: Изглежда ми като логичен ход Кандев да участва в президентските избори!
- Хаджигенов: Нашият интерес е Европейският съюз, а не путинова Русия!
- Георгиев, „Възраждане“: На партията на Радев казваме: „ГЕРБ-2, здравей!“
- Георгиев, „Възраждане“: Нормално е руският патриарх да подкрепя войната в Украйна!