Черно море и ЦСКА не се победиха, завършвайки 0:0 в последния мач за двата отбора през сезон 2021/2022 г. в efbet Лига. Мачът във Варна бе равностоен, но повечето чисти положения бяха за домакините, но Димитър Евтимов направи няколко добри спасявания и така запази равенството на "Тича". "Армейците" завършаха мача с 10 души, след като капитанът Мено Кох бе изгонен в 95-ата минута на мача.

Тимът на Алън Пардю финишира на второ място в крайното класиране с 58 точки, докато възпитаниците на Илиан Илиев са на 5-а позиция с 47 точки на сметката си.

Във Варна домакините започнаха по-устремено. Първата по-опасна ситуация за Черно море обаче дойде чак в 12-ата минута. Тогава Закария Беншаа центрира добре отляво. В наказателното поле Николай Златев изпревари Асен Дончев и стреля с глава, но неточно.

В 17-ата минута Тибо Вион пробва удар от двайсетина метра, но топката мина високо над вратата на Иван Дюлгеров.

Натискът на възпитаниците на Илиан Илиев обаче продължи. Така се стигна до 28-ата минута, когато Беншаа нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Томас Лам. Съдията Ивайло Стоянов веднага посочи бялата точка. Ситуацията обаче дълго време бе разглеждана от ВАР и се наложи съдията да отиде да прегледа положението отново. След преразглеждане Стоянов промени решението си и прецени, че Беншаа е симулирал, като му показа жълт картон в 32-ата минута.

При ответната атака Греъм Кери центрира добре от ъглов удар вляво от вратата на Дюлгеров. Калоян Кръстев се извиси в пеналта и стреля с глава, но прати топката покрай вратата.

Постепенно гостите успяха да изравнят играта и да опитат някои постепенни атаки към вратата на Морето. В полседните 5 минути на първата част хората на Илиан Илиев тръгнаха по-масирано в атака, но нападенията им не носеха опасности за вратата на Димитър Евтимов. Така първото полувреме на срещата завърши при нулево равенство.

Домакините започнаха по-активно и второто полувреме. В 49-ата минута Сердюк не успя да достигне до една пусната по земята топка от десния фланг от Мартин Милушев.

В 54-ата минута Черно море имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Беншаа, но от ВАР бързо подсказаха на Ивайло Стоянов, че няма нарушение в наказателното поле на ЦСКА.

След това обаче, хората на Алън Пардю изнесоха играта в близост до вратата на Иван Дюлгеров, но атаките на "армейците" бяха безидейни и не се стигаше до опасности пред българския национал.

Петнадесет минути преди края на редовното време се наложи Иван Турицов да бъде заменен. Причината бе травма, която десният краен бранител на „червените“ получи след битка за топката с Велислав Василев.

В 78-ата минута Евтимов направи страхотно спасяване при удар с глава на резервата Велислав Василев. Десетката на "моряците" надскочи Греъм Кери и стреля силно с глава, но не успя да преодолее стража на "червените".

Две минути по-късно стражът на „армейците“ отново се намеси добре. Живко Атанасов направи много точен пас на повече от 50 метра, извеждайки Матиас Курьор зад защитата на гостите. Резервата на Черно море стреля, но Евтимов спаси и така остави своя отбор в играта.

В 86-ата минута Асен Дончев изнесе добре топката и подаде към Яник-Сони Вилдсхут. Крилото проби през Цветомир Панов и центрира ниско. В наказателното поле обаче нападателите на ЦСКА не успяха да стигнат до топката и тя бе уловена от Дюлгеров.

Последваха минути с опити за атаки и от двата отбора, но нито Черно море, нито ЦСКА успяваше да създаде чиста голова възможност.

В петата минута на добавеното време Мено Кох бе изгонен за втори жълт картон. При центрирането в наказателното поле Живко Атанасов стреля с глава, но Евтимов докосна леко кълбото и след рикошет в напречната греда, то напусна очертанията на терена.

Така приключи сезонът за Черно море и ЦСКА.

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров - 6. Виктор Попов (75' - 32. Мартин Дичев), 3. Живко Атанасов (к), 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов - 77. Стефан Велев, 39. Николай Златев (75' - 14. Калин Георгиев) - 18. Мартин Милушев (69' - 16. Денислав Ангелов), 8. Мазир Сула, 31. Закария Беншаа (62' - 10. Велислав Василев) - 9. Евгений Сердюк (62' - 19. Матиас Курьор)

Резерви: 22. Георги Георгиев, 16. Денислав Ангелов, 32. Мартин Дичев, 19. Матиас Курьор, 10. Велислав Василев, 14. Калин Георгиев, 4. Росен Стефанов

Старши треньор: Илиан Илиев

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов - 19. Иван Турицов (79' - 20. Жуниор Нзила), 29. Томас Лам (45' - 30. Яник-Сони Видсхут), 4. Мено Кох (к), 16. Асен Дончев - 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион (55' - 5. Федерико Варела) - 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено (59' - 27. Маурисио Гарсез), 8. Греъм Кери - 14. Калоян Кръстев

Резерви: 1. Густаво Бусато, 5. Федерико Варела, 6. Християн Петров, 20. Жуниор Нзила, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Маурисио Гарсез, 30. Яник-Сони Видсхут

Старши треньор: Алън Пардю

Съдия: Ивайло Стоянов

Жълти картони: Закария Беншаа, Николай Златев, Евегений Сердюк (Ч); Иван Турицов, Мено Кох, Йоан Баи (Ц)