Изключителните горещини, които настъпиха в Испания, доведоха до смъртта на почти 240 души за пет дни. Това съобщи в събота агенция EFE, цитирана от световните медии.
Институтът по здравеопазване, подчинен на Министерството на здравеопазването, е изчислил, че от 10 до 14 юли включително в кралството са починали 237 души поради прекалено високите температури на въздуха.
Температурите ще стигнат 37 градуса в събота
Испанската държавна метеорологична агенция повиши нивото на предупреждение за времето в повечето региони до жълто (опасност) и оранжево (висока опасност). В някои провинции нивото на алармата е повишено до най-високото ниво - червено (сигнал за спешност).
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- 463 000 евро са платени на връщащи се от чужбина
- Испанският диригент Рубен Санчес Виеко: Операта “Пътуване към Реймс” ще ви накара да се влюбите в музиката на Росини!
- СЗО: Европа е загубила 200 хил. живота заради екстремните жеги
- Папа Лъв XIV в Испания: Довечера папата ще отслужи меса в „Саграда Фамилия“