Беларус е спряла излъчването от релейните си станции. Това съобщи украинският президент Володимир Зеленски, след като по-рано предупреди Минск да прекъсне препредаването на сигнали към Русия за насочване на дроновите ѝ атаки срещу Украйна.
"От 22 юни релейните станции спряха работа на територията на Беларус", заяви украинският президент в аудиообръщение, като добави, че се проверява дали те са премахнати или само са изключени.
През последните месеци Зеленски предупреди, че Москва възнамерява да въвлече Минск по-дълбоко във войната с Украйна. Руските сили използваха територията на Беларус в началото на инвазията през 2022 г.