България спира ликвидацията на дружеството за спешна медицинска помощ по въздух. Проектът се финансира изцяло по Плана за възстановяване и устойчивост, където ясно са заложени параметри, свързани с европейски регулации, които трябва стриктно да бъдат спазени. Това заяви Георги Гвоздейков, министър на транспорта и съобщенията след заседанието на МС.

Преди дни премиерът Николай Денков увери, че България ще получи първия хеликоптер в началото на 2024 г.
Министерският съвет вече определи шест оперативни бази за спешна помощ по въздух. Това са летищата в София, Пловдив, Търговище, Сливен, Долна Митрополия и Габровница. До момента за оказването й в страната ни са обучени около 90 лекари и медицински специалисти.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Стана ясно викан ли е медицински хеликоптер след треагедията на „Тракия“
- Транспортират с медицински хеликоптер тежко пострадалата жена от АМ „Тракия”
- Обмислят преместването с медицински хеликоптер на тежко пострадалата от АМ „Тракия”
- Хеликоптер на Бреговата охрана на САЩ се разби по време на тренировъчна мисия в Аляска