Протест срещу пътния травматизъм, организира сдружение „Ангели на пътя“ тази вечер. Повод са поредните тежки катастрофи от последните дни, отнели няколко живота.
Демонстрации ще има пред съдебните палати в големите градове в страната от 19 часа.
Организаторите посочват, че се събират в памет на всички загинали деца по българските пътища, като ще запалят свещи, ще пуснат балони и бели гълъби.
Разследват причините за тежкия пътен инцидент с две жертви, този път в Мездра. Катастрофата стана вчера следобед, припомня bTV.
Минути преди 17 часа на тел 112 е получен сигнал за тежка катастрофа на пътя Мездра – село Боденец. Лек автомобил е навлязъл в насрещната лента и е помел мотопед, управляван от 17-годишно момче.
С него била и приятелката му на 16 години. Шофьорът, причинил катастрофата, е тестван за алкохол и наркотици.
Пробите са отрицателни, взета му е и кръвна проба. Той беше задържан за 24 часа.