В препълнената с публика спортна зала на ваканционно селище Албена се изиграха финалните срещи на майсторските "Albena Open" и всички ветерански турнири от 24-я Международен фестивал по тенис на маса"Албена 2022".

След много емоционална битка в майсторския турнир българският национал Радослав Котев отстъпи с 1:4 на младата надежда на Молдова Степан Мул, като двамата, освен полагащите им се награди, купи и медали, отнесоха със себе си и тридневни ваучери за настаняване по време на следващия Международен фестивал по тенис на маса "Албена 2023". Бронзовите медали спечелиха  молдовските състезатели Вениамин Дубровин и Денис Терна.В женския "Опън" шампионка стана турската състезателка  Гюлиз Ант, победила на финала кипърката Хъри Камбаз. С бронзовите медали се окичиха Анджелина Спасова /България/ и Фулия Дикер /Турция/.

При двойките шампиони станаха молдовските представители Игор Ни и Денис Терна, които надиграха на финала съотборниците си Степан Мул и Вениамин Дубровин. Бронзовите медали останаха за Стефан Лъвчиев /България/ - Степонкус Миндаугас /Литва/ и Мирослав Шмид-Златан Тенев /България/.

Ето и шампионите във ветеранските категории: при "младежите" от 30 до 39 годишна възраст - Игор Ни /Молдова/, в категория 40-49 години - Александър Поличук /Молдова/, 50-59 години - Тихомир Мичев /България/.

След изключително оспорван финал между световно известните "легенди" - българинът Мариано Луков, състезаващ се за Франция, победи многократния шампион и национален състезател на Съветския съюз Владимир Семипиадни /Молдова/ в категорията 60 до 69 години. А при най-опитните в 70+ годишна възраст шампион е Мирон Дмитриев /Украйна/. При жените ветеранки победителка е турската състезателка Фулия Дикер.

Тази седмица Фестивалът продължава с Международен тренировъчен лагер, в който вземат участие над 50 млади надежди от България, Румъния, Молдова, Казахстан, Грузия, Италия и Турция, а от четвъртък, 28 юли, започва и петнадесетото издание на Международния младежки фестивал по тенис на маса "Албена", в които участниците ще се състезават в 3 възрастови групи - момчета и момичета до 13 години, кадети и кадетки до 15, и юноши и девойки до 19 години.

Организаторите на проявата от спортен клуб "Дама купа" канят всички гости на ваканционно селище Албена и любителите на спорта с малката топка от цялата страна да се насладят на изявите на младите таланти като осигуряват безплатен вход в спортната зала.