„Пловдив пикълбол клуб" е вторият в страната, който полага големи усилия за развитието на пикълбола в България и популяризирането му сред жителите от града и региона, отчетоха от Българска федерация по пикълбол. За съжаление, след близо едногодишни усилия на създателите на клуба да инвестират във възобновяване на спортно игрище в някой от районите, все още няма открит професионален корт в града под тепетата. Преди дни, първият в страната професионален пикълбол терен отвори врати във Варна. „Пикълбол парк Варна" разполага с 5 игрища, изградени по всички световни стандарти - подходящи, както за организиране на турнири и състезания, така и за игри на любителско ниво.

Варна отново на крачка пред  Пловдив - този път в подкрепата за най-бързо развиващия се масов спорт в света

В Пловдив любителите на пикълбол могат да играят единствено на открития терен на Спортния комплекс на зала "Дунав", на който е разположено волейболното игрище. Двата корта се приспособяват за тренировки от екипа на първия пловдивски пикълбол клуб и в тях могат да се включат всички желаещи да се запознаят с правилата на спорта. Кортовете са на разположение всеки вторник и четвъртък от 18.30 ч., както и в съботните дни от 10.00 ч. Първите около 20 пловдивчани - любители на най-бързо развиващия се спорт в света, вече тренират редовно. Сред тях е и кметът на район "Тракия" Георги Гатев, който е един от най-добрите в клуба и първият представител на общинската администрация, който е заявил подкрепата си за развитието на пикълбола. Гатев е и първият посланик на този спорт в страната, от страна на местната власт. Районният кмет тренира всяка седмица на кортовете в Пловдив и вече е на много добро ниво. 

Варна отново на крачка пред  Пловдив - този път в подкрепата за най-бързо развиващия се масов спорт в света

На провелото се общо събрание на Българска Федерация по Пикълбол (БФП) тази неделя - 27 октомври - бяха отчетени усилията на "Пловдив пикълбол клуб" за приобщаване на представителите на местната власт към пикълбол обществото. Тази практика по места би била успешна за  популяризиране на спорта, тъй като пикълболът е един от най-достъпните и социални спортове, подходящ за всички възрасти, категорични са членовете на УС на федерацията. Вече повече от година клубовете в страната правят всичко възможно сами да приспособяват различни терени в кортове за пикълбол, като най-подходящи за това са тенис кортовете, каквито вече се ползват от любителите на спорта в Бургас.  Пълно съдействие за това са оказали от кметския екип в Община Бургас.  Част от взетите решения на събранието на БФП са да бъде изготвена стратегия за развитие на пикълбола в България; да се създадат общности по места, които да помагат и за изграждане на материалната база на клубовете; спортът да се популяризира в училищата и университетите, тъй като пикълболът е изключително подходящ за подобряване на двигателната култура при децата и подрастващите. 

През ноември предстои Европейското първенство по пикълбол в Саутхемптън (Англия), на което българската делегация ще бъде представена от 11 спортисти. Състезателите ни, които към момента самофинансират участието си и търсят спонсори, ще мерят сили в 2 категории - Open (мъже и жени) и за ветерани. Тръгваме с амбиция за медал, заяви президентът на БФП Гергин Ангелов. 

Министерство на младежта и спорта все още не е издало лиценз на Българска Федерация по пикълбол. Една от основните причини за това са честите парламентарни избори в страната и непрекъснатите смени на екипите и в министерството.