Изпадналият от елита Спартак Варна се завърна във Втора лига с победа с 2:1 над миналогодишния шампион ЦСКА 1948 II. Първи мач за „червените“ изигра бразилският халф Талис, който постепенно ще навлиза във форма, за да достигне нивото за първия тим на Атанас Рибарски.

Двата тима си размениха трите попадения в рамките на четвърт час. Ахмед Ахмедов даде аванс на „соколите“ в 51-вата минута, а десет по-късно Мариян Тонев изравни. В 65-ата минута Румен Руменов оформи крайното 2:1 в полза на Спартак след точно изпълнена дузпа.

В другия мач от кръга за деня Дунав Русе и Лудогорец II не се победиха, завършвайки наравно 2:2. Алекс Луканов даде аванс на „орлите“ в четвъртата минута, а десет след това Мирослав Будинов изравни. Цветослав Петров даде аванс на разградчани в 65-ата минута, а в добавеното време Георги Вълчев изравни.