Славия съкруши дългоочакваното завръщане на Спартак Варна в елита, след като победи "соколите" с 1:0. Успехът на столичани бе драматичен, тъй като попадението падна в добавеното време и бе автогол на Сами Ел Анаби.

В следващия кръг варненци гостуват на Левски, а Славия отново ще пътува до Варна за мач с Черно море.

В 7-ата минута Славия разви атаката си, като топката стигна до Радослав Кирилов, който пробва техничен изстрел, но топката излезе в корнер. Две минути след това и домакините стигнаха до корнер, но защитата на Славия се справи без проблем.

В 10-ата минута Ахмед Ахмедов стреля от дъгата на наказателното поле, но над вратата. В 20-ата минута Иван Дичевски отрази най-опасното положение от началото на мача, което беше сътворено от Радослав Кирилов. Минута след това Вуцов изби изстрел от пряк свободен удар на Руслан Черненко.

В 29-ата минута Иван Минчев опита един от традиционните си изстрели отдалеч, но не намери целта. В следващите минути темпото на игра спадна, като опасни ситуации пред двете врати липсваха.

В края на първата част Людовик Соарес центрира, а Ахмедов стреля с глава, но Дичевски успя да избие.

Домакините започнаха по-активно втората част. В 55-ата минута Янчо Димитров стреля от воле, но от малък ъгъл и неточно.

В 67-ата минута Славия стигна до пряк свободен удар, изпълнен от Иван Минчев, който пусна късо към Радослав Кирилов, но изстрела на капитана на "белите" бе блокиран.

В 88-ата минута Иван Дичевски запази "мрежата си суха", след като изби изстрел на Галин Иванов от пряк свободен удар.

В добавеното време на срещата Ертан Томбак остана сам очи в очи с Иван Дичевски и уцели страничния стълб, а Сами Ел Анаби не успя навреме да се отмести от пътя на топката и я прати в собствената си врата.

Спартак Варна - Славия 0:0

Състави:

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев (74' 23. Проспер Менди), 22. Сами Ел Анаби, 19. Никола Борисов (60' 12. Генади Луго), 17. Цветан Илиев (79' 45. Даниел Начев), 51. Илкер Будинов, 13. Руслан Черненко, 10. Янчо Андреев - к, 21. Лиандро Мартис (68' 7. Георги Бабалиев), 11. Виктор Митев (78' 9. Мехмед Сабри), 30. Божидар Васев

Резерви: Християн Христов, 3. Ибрям Ибрям, 12. Генади Луго, 7. Георги Бабалиев, 45. Даниел Начев, 9. Мехмед Сабри, 23. Проспер Менди

Треньор: Васил Петров

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев, 4. Людовик Соарес, 88. Тони Тасев, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев (70' 22. Дарко Тасевски), 7. Йон Бакеро, 10. Радослав Кирилов - к, 9. Ахмед Ахмедов (57' 33. Галин Иванов)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 37. Венцислав Керчев, 33. Галин Иванов, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 83. Христо Попадийн

Треньор: Златомир Загорчич

Жълти картони: Цветан Илиев, Виктор Митев, Велислав Боев (СВн), Константин Чешмеджиев (С)