София остава без нощен градски транспорт до октомври, реши Столичният общински съвет на днешното си заседание. Основните аргументи за това са удължената епидемична обстановка и намалелият брой пътници. Да се премахне депутатският паркинг на площад „Александър Невски“ зад парламента, както и да се намалят паркоместата на другия паркинг, който Народното събрание ползва между бившия Партиен дом и Националната галерия, решиха още общинските съветници. 

София остава без нощен градски транспорт до октомври, реши Столичният общински съвет на днешното си заседание. В доклада за решението се посочва, че се наблюдава леко увеличаване на пътникопотока, но все още не се отразява на приходите от продажба на превозни документи и той би генерирал загуба.

Да се премахне депутатският паркинг на площад „Александър Невски“ зад парламента, решиха още общинските съветници. Досега Народното събрание ползваше 105 паркоместа между храм-паметника и сградата на парламента, за които плащаше на общината по 100 лв. на месец без ДДС. До реконструкцията на пространството около "Александър Невски" ще бъдат обособени 50 паркоместа, които ще са част от "Синята зона", а след това районът трябва да стане пешеходна зона.

СОС прие още Консултативен съвет да работи за въвеждане на българския жестов език при административното обслужване на глухите и сляпо-глухите хора в София и в рамките на половин година да подготви план за действие. Ще бъдат създадени и информационни видеоклипове на теми "Транспорт", "Социални дейности" и "Спорт", които ще се публикуват на електронния портал на Столичната община.

Законът за българския жестов език влезе в сила през февруари тази година и задължи кметовете на общините да създадат условия за административно обслужване на глухите и сляпо-глухите хора до края на 2022 г.