Участници от Унгария, Румъния, Гърция, Израел, Украйна и България се състезаваха в 9-я Международен турнир по тенис на маса "Октомврийска Албена 2022" през изтеклия уикенд, в спортната зала на едноименното ваканционно селище.

Проведоха се открити турнири индивидуално и по двойки, както и състезания в 4 възрастови групи при ветераните.

След много емоции и оспорвани срещи класиранията придобиха следния вид:

• При майсторите в сингълите шампион стана Станислав Иванов /България/, победил на финала друг българин Стефан Лъвчиев. Третото място си поделиха Мурат Ериш /Турция/ и Станислав Валяров /България/.
  • При жените шампионка стана българката Мариета Георгиева.
  • Много интересни бяха срещите при двойките, където доминираха унгарските състезатели, които спечелиха първите две места, съответно - чрез  "Понграс Аш - Тамаш Лазко" и "Петер Ваго - Тибор Волсик". Унгарците доминираха и при най-младите ветерани в категорията от 40 до 49 години, където първи е Тамаш Лазко, а трети - Тибор Волсик.
  • В групата от 50 до 59 години първи е българинът Тихомир Мичев, следван от Николае Георге /Румъния/.
  • Във възрастовата категория 60 до 69 години шампион трета поредна година е Ливиу Петреску /Румъния/, победил в атрактивен финал Любомир Янакиев /България/.
  • При най възрастните от 70+ години шампион е ръководителят на направление "Тенис на маса" в Българската мастърс федерация Димитър Караиванов, спечелил оспорвано финалната среща с Бенджамин Фридман /Израел/. Тук третите места са за българите Борис Червенков и Влади Ташев.

Всички призьори получиха медали и подаръци от организаторите от спортен клуб "Дама купа", а всички шампиони - купи и ваучери за безплатни уикенди по време на 25-я Международен фестивал по тенис на маса през юли 2023 година.