Първата ракета на България Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира от сериите „Мастърс 1000“ Индиън Уелс, побеждавайки още един французин, след като вече премина през Александър Мюлер в първия кръг. Този път Гришо се наложи над друг френски представител – Адриан Манарино, с 6:3, 6:3 в 1/16-финален двубой, продължил час и 21 минути, съобщи dsport.

Това бе пета победа от пет двубоя срещу този съперник за Григор Димитров, който запазва 100-процентовата си успеваемост срещу Манарино.

Хасковлията стартира двубоя с гейм на нула, като даде сериозна заявка. Григор Димитров успя да постигне и първия си пробив в четвъртия гейм и след общо три спечелени гейма, световният №13 поведе с 4:1. До края на първия сет Димитров не изпита трудности, като спаси един брейк пойнт при свое подаване в деветия гейм, за да затвори първия сет при 6:3 в своя полза.

Вторият сет започна с размяна на сервис геймове. В петия Григор Димитров бе твърде решен да пробие своя опонент и въпреки че Манарино спаси 2 брейк пойнта, българинът успя да спечели при негово подаване, за да поведе с 3:2. В седмия гейм френският тенисист отново бе разколебан и отново му се наложи да спасява 2 брейк пойнта, но този път се размина с това Григор да спечели гейма при негово подаване. Все пак първата ни ракета поведе с 40:0 в деветия гейм при сервис за Манарино, като пропиля два мачпойнтна, но при третия път успя и затвори втория сет и респективно срещата при 6:3

В следващия кръг на Индиън Уелс Григор Димитров ще се изправи срещу световния номер 4 – Даниил Медведев, който имаше труден двубой със Себастиан Корда. Руснакът премина през битка, продължила 2 часа и 32 минути, за да се наложи над Корда с 6:4, 5:7, 6:3 и да прогресира към осминафиналите, където ще премери сили с българския тенисист.